اخبار سیاسی

آیا سایه دلار در آینده نیز روی اقتصادجهانی سنگینی خواهد کرد؟

خبرنگاران: در حالی که بسیاری از بانک های مرکزی دنیا از دلار به عنوان ارز مداخله ای و ابزاری برای ذخیره ارزش استفاده می کنند،با مرور یک تحقیق در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، با بازخوانی جهت به قدرت رسیدن دلار، سناریوهای احتمالی روند سلطه دلار...

15 آذر 1398

افزایش مهاجران در بوسنی و هرزگوین

افرادی که کشور خود را از نقاط مختلف خاورمیانه و آفریقا ترک نموده و قصد مهاجرت به کشورهای شمالی اتحادیه اروپا را دارند، در بوسنی و هرزگوین بویژه در استان توزلا در شمال شرقی این کشور در انتظار به سر می برند.

14 آذر 1398

معترضان در روز انتخابات برای مردم مسئله ای ایجاد نمی نمایند

خبرنگاران: رهبر معترضان تایلند اطمینان داد که طرفدارانش در انتخابات هفته بعد برای افرادی که قصد رای دادن را دارند مسئله ای ایجاد نخواهند کرد.

11 آذر 1398

سود تسهیلات مسکن باید زیر 7 درصد باشد

عقبایی گفت: تسهیلات بانکی باید متناسب با شرایط بازار مسکن به متقاضیان پرداخت گردد به گونه ای که میزان نرخ سود آن زیر 7 درصد باشد.

5 آذر 1398

سوئیس سفیر ترکیه را فراخواند

وزارت امور خارجه سوئیس به دلیل تداوم حملات ترکیه به شمال سوریه سفیر این کشور را فراخواند.

3 آذر 1398

مایک پنس؛ یک جو بایدن جوان

رسیدن مایک پنس (معاون اول دونالد ترامپ) به مقام ریاست جمهوری، که تا همین 10 روز پیش غیرممکن نشان می داد، حالا یک کار امکانپذیر به نظر می رسد. تنها مشکل رئیس جمهوری سه سال اخیر امریکا، مسأله طرح دموکرات ها برای استیضاح او به خاطر تماس تلفنی اش با همتای اوکراینی...

2 آذر 1398

کمالوندی: گام های بعدی در صورت عدم اقدام طرف های مقابل در راه است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در صورت عملکرد مشابه طرف مقابل ایران آماده بازگشت بوده و در غیر اینصورت کاهش تعهدات، تداوم خواهد داشت.

23 آبان 1398

ارسال تجهیزات نظامی به جنوب عراق برای تأمین امنیت مراسم اربعین

یک منبع نظامی عراقی اعلام کرد که تجهیزات نظامی به استان های جنوبی عراق ارسال شده است تا طرح تأمین امنیت مراسم اربعین با موفقیت اجرایی شود.

22 آبان 1398

ضرورت آماده باش برای اسفند 98 و فروردین 99 ، سیل در راه است؟

روز های پایانی زمستان و روز های ابتدای بهار، روز های پر سیل در ایران است؛ چرا که هم بارش های سیل آسای بیشتری در این بازه زمانی در کشور رخ می دهد وهم اینکه همزمانی آب شدن برف ها و افزایش دبی رودخانه ها به افزایش پتانسیل سیلابی شدن رودخانه ها منجر می گردد.

19 آبان 1398

وزیر انرژی آمریکا استعفا می دهد

پایگاه خبری پولیتیکو به نقل از سه منبع مطلع اطلاع داد انتظار می رود وزیر انرژی آمریکا در نوامبر استعفا از سمت خود را اعلام کند.

17 آبان 1398

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات دبیر کل ناتو علیه ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت اظهارات مداخله جویانه دبیرکل ناتو تاکید نمود: هرگونه دخالت بیگانگان در ترتیبات امنیتی منطقه عامل ایجاد و تشدید ناامنی و تنش آفرینی است.

14 آبان 1398

7 تفریح رایگان در آنکارا

1. بازدید از مقبره آتاتورکبدون شک موزه آتاتورک مهم ترین جاذبه آنکارا به شمار می رود. دلایل اهمیت این اثر تاریخی متعددند. آرامگاه پایه گذار و نخستین رئیس جمهور ترکیه در این مکان واقع شده و مهم ترین مراسم مذهبی و سیاسی اینجا برگزار می شود. از طرفی معماری...

13 آبان 1398

97درصد ایرانیان خارج کشوراپوزیسیون نیستند، تسهیل شرایط ورودبه کشور

به گزارش خبرنگاران محمدحسن قشقاوی معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در نشستی خبری با تبریک فرا رسیدن سال نو به هموطنان ایرانی از تصویب طرح تسهیلات ورود ایرانیان خارج از کشور به داخل اطلاع داد و اظهار کرد: این طرح از دستورات رئیس جمهور...

13 آبان 1398

روایتی جامعه شناسانه از پیاده روی اربعین

کتاب روایت پیاده روی اربعین از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد. این اثر دستاورد پژوهش اجرا شده در این پژوهشگاه است که با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در 971 صفحه منتشر شده است.

12 آبان 1398

سیاست گذاری های بدون مطالعه گریبان گیر بخش معدن شده است

یک کارشناس معدن گفت: یکی از مشکلاتی که هم اکنون گریبان گیر بخش معدن در کشور شده،سیاست گذاری های بدون مطالعه است.

11 آبان 1398

سفیر پیشین آمریکا: فشار حداکثری کارساز نیست، ایران از 1357 تحریم است

سفیر اسبق آمریکا در قبرس و قائم مقام سابق دبیرکل سازمان همکاری و توسعه اقتصادی معتقد است تحریم های این کشور نمی تواند سبب تغییر رفتار ایران شود.

9 آبان 1398

سخنگوی وزارت امور خارجه : نیازی به دیپلماسی نمایشی و اتفاقی نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: به رغم درخواست های فراوان اروپایی ها ، آقای روحانی به طور قطع دیداری با مقامات آمریکایی نخواهد داشت.

8 آبان 1398

خانه طبیعت گردی زنجان راه اندازی می شود

معاون گردشگری زنجان گفت: بر اساس ماده سه آیین نامه کمیته ملی طبیعت گردی مبنی بر تشویق و ترویج فرهنگ طبیعت دوستی و طبیعت گردی، خانه طبیعت گردی زنجان راه اندازی می شود.

8 آبان 1398

البخیتی: سعودی ها می توانند آبرومندانه یمن را ترک نمایند

عضو دفتر سیاسی انصار الله تاکید نمود نیروهای یمنی با اعلام آتش بس، همه متجاوزان را به توقف جنگ دعوت نموده و این فرصت را به سعودی ها می دهند تا آبرومندانه تر از جنگ یمن خارج شوند.

3 آبان 1398

مسکو: رفع محدودیت تحقیق و توسعه هسته ای ایران تهدیدآمیز نیست

وزارت خارجه روسیه در واکنش به سومین گام از روند کاهش تعهد ایران به توافق هسته ای، تأکید کرد که این اقدام تهدیدی برای نظام منع اشاعه به شمار نمی آید.

1 آبان 1398
تعداد: (74)