بهترین نوع ارتباط با اقتصاد کشف کارآفرینی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بهترین نوع ارتباط با اقتصاد و بازار، کشف کارآفرینی است نه این که اصرار بر ترویج فرهنگ کارآفرینی داشته باشیم.

بهترین نوع ارتباط با اقتصاد کشف کارآفرینی است

به گزارش خبرنگار از ، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اتاق بازرگانی همیشه بر اعمال نظرات کارشناسانه خود در تصمیم گیری های حوزه های مختلف مالی اصرار دارد و در این قضیه کوتاه نیز نمی آید، اما راه تعامل با دولت را هم هیچ گاه مسدود نمی کند.

او توضیح داد: در ارتباط با دولت یا سایر قوا، اتاق بازرگانی اپوزیسیون نیست و همیشه راه تعامل را باز نگه می دارد، زیرا با دعوا کردن مسئله ای حل نمی گردد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رسانه ها در باز کردن راه تعامل بین بخش خصوصی و دولت مکمل هستند.

شافعی ادامه داد: پیش بینی های فعالان بخش خصوصی در خصوص بعضی مسائل مالی در کشور درست از آب درآمد و اگر در آن موقع دولت به این پیش بینی ها و نظرات بخش خصوصی توجه می کرد شاید بعضی از مسائل به وجود نمی آمد.

او توضیح داد: به نظر من تعجیل بیش از حد در بعضی تصمیم گیری ها زمینه ساز بروز مسائل شد و شاید اگر تعجیل صورت نمی گرفت شرایط بهتری به وجود می آید.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر این که باید اعتماد دولت نسبت به بخش خصوصی بیشتر گردد گفت: ما نمی گوییم که همه ایراد ها متوجه دولت است و در مقابل همه تجار و صادر نمایندگان درست عمل می نمایند، چون در بخش خصوصی هم کسانی دنبال رانت هستند و بعضی اخلاق حرفه ای کسب و کار را رعایت نمی نمایند.

شافعی اضافه کرد: لازمه این که اعتماد تصمیم گیران نسبت به فعالان بخش خصوصی بیشتر گردد این است که ابتدا فعالان تشکل های بخش خصوصی در درون خود اخلاق حرفه ای کسب و کار را رعایت نمایند، سالم سازی را در داخل خود به عنوان یک اصل جلو ببرند تا اعتماد متقابل بین آن ها و تصمیم گیران به وجود آید و حرف یکدیگر را درک نمایند.

او توضیح داد: رفتار حاکمیت طی دو دهه گذشته با فعالان بخش خصوصی بسیار تغییر نموده، اما هنوز تا رسیدن به ایده آل راه مانده است همچنین تشکل های بخش خصوصی نیز در این مدت تکثیر شده و به 500 مورد در کشور رسیده اند.

شافعی اضافه کرد: در شرایط کنونی تمرکز همه بر حوزه اقتصاد است در حالی که کسی توجه ندارد که جامعه دچار سقوط اخلاقی شده و این موضوع تبعات بیشتری نسبت به مسائل مالی بر زندگی فردی و اجتماعی ما خواهد گذاشت.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تغییرات طی چند دهه اخیر بسیار سریع و مثبت بوده و تکنیک های جدید زندگی ما را متحول و متعالی نموده است لذا باید به فکر خلا های ایجاد شده باشیم.

راه اندازی تشکل رسانه ای در اتاق ایران

شافعی اضافه کرد: خلا ارتباطی بین بخش های مالی، فرهنگی و هنری وجود دارد و باید این فاصله ها کاهش یابد تا سه بخش مزبور بتوانند به یکدیگر یاری نمایند.

او توضیح داد: اتاق بازرگانی ایران اقدام به ایجاد یک تشکل برای اصحاب رسانه در داخل اتاق خواهد نمود که لازمه آن تشکیل این تشکل در استان ها و سپس تشکیل آن در سطح ملی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید رابطه خبرنگاران و اصحاب رسانه با تشکل های مالی تعریف شده باشد تا بتوانند ارتباط نزدیک تری برقرار و از امکانات یکدیگر استفاده نمایند و ایجاد این تشکل برای خبرنگاران و تشکل های مالی نفع دوسویه خواهد داشت.

او توضیح داد: مسئولیت اجتماعی و فرهنگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران کمتر از مسئولیت مالی اش نیست و از طرفی رابطه فعالان مالی با توده مردم تعریف شده و مناسب نبوده است از این رو درصدد جبران این خلا هستیم.

شافعی ادامه داد: توسعه وقتی اتفاق می افتد که بیشتر اثرگذاری اش از توده مردم شروع گردد و اگر توسعه را شروع کنیم و روستا ها را نادیده بگیریم توسعه به نتیجه نمی رسد، چون نامتوازن است و به همین دلیل ارتباط گیری با سینماگران و کارگران را از چندی قبل شروع نموده ایم و امروز درصدد ارتباط گیری بیشتر با رسانه ها به وسیله راه اندازی این تشکل هستیم.

/ ز.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهترین نوع ارتباط با اقتصاد کشف کارآفرینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نوع ارتباط با اقتصاد کشف کارآفرینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید