قابلیت های احتمالی اپل واچ سری 6

به گزارش وبلاگ رویال درام، اپل واچ سری 6 در کنار باتری قدرتمندتر به سنسورهای جدیدی برای تشخیص میزان اکسیژن خون و پایش سلامت ذهنی کاربران مجهز خواهد شد.

قابلیت های احتمالی اپل واچ سری 6

نسل بعدی ساعت های هوشمند اپل که احتمالا اپل واچ سری 6 نام خواهد گرفت، به مراتب قوی تر و هوشمندتر از نسخه کنونی بوده و بر مسائل سلامت ذهنی کاربر نظارت خواهند کرد. این اطلاعات توسط کاربری به نام Nikias Molina افشا شده که هرچند در زمینه پیش بینی محصولات آینده اپل پیشینه چندانی ندارد، اما اطلاعات وی توسط Jon Prosse، افشاگر سرشناس تایید شده اند.

به گفته Molina اپل واچ سری 6 در کنار تجهیز به سنسورهایی برای تشخیص مسائل ذهنی، به قابلیت پایش خواب نیز مجهز خواهد شد که کاربران از مدت ها قبل منتظر آن بودند. ظاهرا نسل آینده ساعت ها با نظارت بر میزان ضربان قلب و سطح استرس کاربر، مسائل ذهنی را تشخیص می دهد.

Molina در ادامه به افزایش زمان شارژدهی باتری، استفاده از چیپست S6 chip و توانایی پایش سطح اکسیژن خون اشاره نموده که از سوی Jon Prosser نیز تایید شده اند. وی همچنین مدعی در اختیار داشتن اطلاعات بیشتری شده که در آینده منتشر خواهد نمود.

اپل واچ از نظر سخت افزاری امکان پایش سطح اکسیژن خون را دارد اما فعال شدن این قابلیت مثل فناوری سنجش ضربان قلب نیازمند تایید از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا است. افت اکسیژن خون بر اثر آسم، هوای آلوده یا حتی آپنه خواب می تواند خطرات جدی را برای کاربران به وجود بیاورد از اینرو پشتیبانی از آن اهمیت بالایی دارد.

اضافه شدن امکان پایش خواب که پیش از این هم در شایعات شنیده می شد، مستلزم باتری با شارژدهی بیشتر است چرا که بیشتر کاربران شب ها ساعت خود را شارژ می نمایند. دیگر راه چاره احتمالی استفاده از باتری با ظرفیت پایین ولی سازگار با شارژ سریعتر است. پایش خواب ممکن است به عنوان بخشی از قابلیت Bedtime به اپل واچ اضافه گردد که در iOS 10 معرفی شده بود.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "قابلیت های احتمالی اپل واچ سری 6" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت های احتمالی اپل واچ سری 6"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید